Home / Oculus Rift / 7 ההכרזות החשובות ביותר מהאירוע Oculus Connect 3

7 ההכרזות החשובות ביותר מהאירוע Oculus Connect 3


ביום חמישי שעבר התקיים האירוע השנתי והשלישי במספר של החברה Oculus בקליפורניה. אירוע שמטרתו היא לחשוף את הציבור למה שעושים בתוך החברה, מוצרים חדשים שהיא מפתחת, הגדרת החזון הכללי של החברה לטווח הקרוב והרחוק ומתן אפשרות למשתתפים להתנסות בתכנים ומוצרים חדשים. ביום השני נערך ה-Opening Keynote שבו לקחו חלק מארק צוקרברג מנכ״ל פייסבוק שקנתה את Oculus בשנת 2014, מנכ״ל אוקיולוס ברנדן איריב, מנהל המוצר של אוקיולוס נייט מיטשל ועוד מנהלים אחרים בחברה. מכיוון שאורך האירוע הוא שעתיים וחצי ולא לכולם יש זמן לראות אותו, אנחנו ב-VRIL הבאנו בפניכם תקציר לכל הדברים הכי חשובים שהודיעו עליהם ב-Oculus Connect 3.

לנוחיותכם צירפנו את הוידאו של האירוע בסוף הכתבה ובסוף כל ידיעה מצויין היכן הקטע נמצא לפי הזמן בסרטון, למקרה שתרצו להעמיק יותר בנושא.

 1. משקפי מציאות מדומה Standalone

  צוקרברג הודיע על כך שהם עובדים כרגע על פיתוח משקפי VR שנמצאים על התפר בין המשקפיים ששייכים לקטגוריה של הסמסונג גיר, שנתמכים על החומרה של הסמארטפון לבין הקטגוריה של המשקפיים כמו ה-Rift וה-Vive שנתמכים ע״י מחשב. אלה משקפיים שלא זקוקים לשום תמיכה וכל מה שאתם צריכים נמצא כבר בתוך המוצר. מעבר לכך לא ניתנו יותר מדי פרטים אך אנו מצפים בקוצר רוח לשמוע עוד דברים על המוצר המסקרן הזה. (22:37)

  standalone

 2.  Computer Vision

  כרגע ישנו תחום אחד שמהווה מכשול עבור פיתוח משקפי מציאות מדומה והוא ה-Computer Vision. זהו תחום שעוסק באופן שבו מחשב יכול לקרוא תמונה או שידור ולהחליט איזה עצמים עומדים מולו, באיזה מרחק, מה הגודל שלהם וכו׳. כל אלו הם אלמנטים חיוניים לעולם ה-AR/VR, כדי שנגיע לרמה הטכנולוגית שאנחנו רוצים להגיע אליה. לפי צוקרברג, ישנן התפתחויות ו-Oculus עובדים על דרך שבה למשקפי ה-VR יהיו חיישנים שעובדים בצורה של Inside-out Tracking. משמע, החיישנים יזהו איפה המשתמש נמצא בתוך החדר ומה נמצא מולו ללא עזרה של חיישנים חיצוניים שמוגבלים בטווח התנועה שלהם כמו ב-Rift וב-Vive, שלזה קוראים Outside-in Tracking. פיתוח הטכלונוגיה הזאת תפתח דלת לתכנים איכותיים יותר שלא מוגבלים בתנועה ואולי אף יוטמעו במשקפי Standalone שלהם בהמשך הדרך. (21:45)

 3. Oculus Touch

  הידיעה אולי הכי חשובה לכל בעלי האוקיולוס אי שם- השלטים סוף סוף מגיעים וכבר בסוף השנה הנוכחית תוכלו להעלות את חווית ה-VR שלכם לרמה הבאה. עם השלטים האלה אתם תוכלו לאחוז, לירות, להרים ולתקשר עם החפצים שנמצאים סביבכם בעולם הוירטואלי. את התענוג הזה ניתן להשיג בהזמנה מוקדמת החל ממחר (ה-10 לאוקטובר) כאשר המשלוח יגיע ב-6 לדצמבר. בנוסף, מי שירכוש את השלטים יקבל איתם חיישן תנועה נוסף ל-Rift שנדרש להפעיל אותם. אם תעשו הזמנה מוקדמת תקבלו גם 2 משחקים מומלצים שהם: VR Sports Challange ו-Unspoken בחינם. (52:50)

  oculus touch

 4. מימון פרוייקטים שמיועדים לפיתוח תכנים איכותיים ל-Oculus

  פייסבוק ו-Oculus מציעים לעזור פיתוח תכנים ל-VR על ידי מתן מענק למפתחים בנושאים שונים: צוקרברג הודיע שהם מקצים 10 מיליון דולר למפתחים שרוצים להשתמש בטכנולוגית המציאות המדומה לתכנים שקשורים לחינוך והוראה ואוקיולוס יממנו את הרישיון למפתחים ב-Unreal Engine בגובה מענק של 5 מיליון דולר. (20:10)

 5. The VR Web

  אוקיולוס מפתחת כעת דפדפן אינטרנטי בשם ״Carmel״ שיודע לעבד תכנים של מציאות מדומה. הדפדפן יהיה נגיש לכל מכשיר אוקיולוס ועל ידי כניסה לאתר עם תוכן VR, המשתמש יוכל בלי התקנות מיותרות לקבל חוויה איכותית ומלאה שלא קיימת היום. לפי מיטשל, צעד הזה יקל על יצירת התוכן מהצד של המתכנתים, שיוכלו לכתוב את הקוד ב-JavaScript וכך יצרו תכנים מהר יותר ובפחות משאבים. החזון הוא שלאחר שהדפדפן הזה יקרום עור וגידים אנשים יוכלו להיחשף בקלות למציאות מדומה, לשתף את זה עם מעגל החברים שלהם ולהעלות את המודעות למציאות מדומה. (28:20)

  vr web

 6. Oculus Avatars

  אוקיולס עובדים על כך שלכל משתמש בפלטפורמה שלהם יהיה אוואטר ייחודי משל עצמו. זאת אומרת, אתם תוכלו לעצב אוואטר שדומה לכם ויופיע במקום הדמויות הגנריות שמופיעות בדרך כלל.  בנוסף, תהיה אפשרות לאינטגרציה עם מערכת האווטרים של אוקיולוס לכל אפליקציה בחנות של האוקיולוס, וכך תוכלו לייבא את הדמות שלכם לכל מקום, לזהות את החברים ולתת לאנשים אחרים את האפשרות להבדיל אתכם מהשאר. ה-Oculus Avatars יגיע למובייל סביבות תחילת שנת 2017, לא עוד הרבה זמן. (32:02)

  oculus avatars

 7. Oculus In-ear Headphones

  מנכ״ל אוקיולוס הציג את האוזניות החדשות שניתנות להחלפה במקום האוזניות הרגילות, כחלק מהרצון שלהם לאפשר חווית שימוש רחבה ואיכות סאונד טובה יותר. מי שיחפוץ ברכישת האוזניות האלו, יוכל לעשות זאת בתמורה ל-$49 החל מחודש דצמבר השנה. (51:05)

  oculus phones

הוידאו של האירוע

 


תגובות

תגובות

יכול לעניין אותך

הצהרת הכוונות של Apple

סטרלינג קריספין, המתכנת ומעצב חווית משתמש שעומד מאחורי Cyber Paint, התמנה לתפקיד ״חוקר אב-טיפוס״ במחלקת …