Home / אפליקציות מציאות מדומה / פוקימון גו המדריך: כל מה שאתם צריכים לדעת

פוקימון גו המדריך: כל מה שאתם צריכים לדעת


 

במהלך השבועיים האחרונים אין שום סיכוי שלא שמעתם על פוקימון גו, משחק המציאות הרבודה שמשגע מיליונים ברחבי העולם והפך להיות האפליקציה עם מספר ההורדות הגדול ביותר בהיסטוריה. סביר להניח ששמתם לב לכך שאנשים הולכים ברחוב תקועים במסכי הסמארטפון שלהם וממלמלים כל מיני ביטויים מוזרים ולא מובנים כמו: מכונים, פוקסטופ, פוקדור ושלל שמות הזויים של פוקימונים. לכן, החלטנו להכין עבורכם מדריך מקיף המכיל בתוכו את כל מה שאתם צריכים לדעת על פוקימון גו.

פוקימון גו מבוסס על סדרת האנימציה וסדרת משחקי הגיים-בוי הפופולאריים משנות ה-90. הקונספט של המשחק הוא שילוב בין עולם הפוקימונים לבין טכנולוגיית המציאות הרבודה, שבאה לידי ביטוי דרך המצלמה של הסמארטפון שלכם. במשחק אתם תסתובבו בעולם האמיתי ותנסו לתפוס פוקימונים, לחזק אותם, להילחם במאמנים אחרים ולהיענות לשלל אתגרים שונים.

אתם והעולם האמיתי
אתם והעולם האמיתי

איך מורידים לאייפון ואנדרואיד

בינתיים פוקימון גו זמין ל-IOS ולאנדרואיד רק בארה״ב, אנגליה, אוסטרליה וניו זילנד ועדיין לא הושק רשמית בישראל, עם זאת ישנה אפשרות להוריד אותו בצורה עקיפה אם אין לכם סבלנות לחכות.

 • IOS– מכיוון שהאפליקציה לא זמינה לחנות הישראלית אתם תצטרכו לעבור לחנות האמריקאית. תעשו Sign Out מהחשבון שלכם וצרו אחד חדש. לאחר מכן בחרו בהגדרות השפה והמקום את ארה״ב, תכניסו כתובת אמריקאית פיקטיבית, חשבון מייל אחר ותבחרו ב-None באשר לאפשרויות התשלום. כעת, שתיכנסו לאפ סטור תוכלו למצוא את האפליקציה.
 • אנדרואיד– משתמשי האנדרואיד יצטרכו לקחת מעט יותר סיכון ולהוריד קובץ APK לאחר שינוי הגדרות האבטחה של המכשיר להורדה ממקורות לא ידועים. שימו לב שאתם מחפשים קובץ APK של המשחק- להוריד את זה שהכי אמין ואף להתייעץ עם חברים שהורידו כבר, כדי להימנע מלהוריד קבצים שנגועים בווירוסים.

איך מוצאים פוקימונים

בפוקימון גו כנראה שתצטרכו להוציא את נעלי הספורט הישנות שלכם מהארון ולהתחיל ללכת ברגל, הרבה. ברגע שתלכו תוכלו לראות המון פוקימונים ״פשוטים״, אבל אנחנו כאן כדי ללמד אתכם איך למצוא את הנדירים ביותר.

 • במסך הראשי בפינה הימנית התחתונה יש מלבן עם תמונות של פוקימונים- הם אלו שנמצאים בסביבה היחסית קרובה אליכם.
 • אם תקליקו על המלבן יפתח לכם מסך שבו תוכלו לראות את כל הפוקימונים שנמצאים לידכם ומה המרחק שלהם. הפוקימון הכי קרוב יהיה ממוקם בצד שמאל למעלה בעוד שהכי רחוק יהיה בצד ימין למטה.
 • המרחק שלהם מסומן ע״י כפות הידיים כאשר 3 מייצג את המרחק הרב ביותר ו-1 הקרוב ביותר.
 • אין אפשרות לדעת באיזה כיוון הפוקימון שאתם מחפשים נמצא, לכן אתם תצטרכו לנחש כיוון ולראות אם הוא מתרחק או מתקרב ולהתאים את כיוון ההליכה שלכם לפי זה.
 • אם אתם רוצים לחזור למסך הראשי ולראות את המפה אתם עדיין יכולים לעקוב אחר שלושת הפוקימונים הקרובים אליכם. הפוקימון הימני במסך מייצג את זה שהכי קרוב אליכם (הפוך מהמסך Tracking).
 • כדי להעלות את הסיכויים שלכם למשוך פוקימונים נדירים, תשתמשו לעיתים ב-Incense ובמשך 30 דקות תהיו תהפכו למגנט פוקימונים.
זה יכול להיות מתיש אבל אל תוותרו
זה יכול להיות מתיש אבל אל תוותרו

איך תופסים פוקימונים

בזמן שתסתובבו בעולם ותשחקו אתם תשימו לב שלפעמים פוקימון יצוץ לידכם. אחרי שתלחצו עליו במפה אתם תעברו למסך אחר שבו הוא יופיע מולכם דרך המצלמה שלכם ותצטרכו לתפוס אותם על ידי זריקת ‘פוקדורים’. אם אתם רוצים להעלות את הסיכויים שלכם לתפיסה שימו לב לדברים הבאים:

 1. הצבע של העיגול שהולך וקטן מסמל את הקושי לתפיסת הפוקימון כאשר ירוק זה הכי קל ואדום זה הכי קשה.
 2. ככל שה-CP (עוצמה) של הפוקימון גבוה יותר כך הוא קשה יותר לתפיסה.
 3. כדי להשיג את הזריקה הכי טובה אתם צריכים שהעיגול יהיה כמה שיותר קטן וש’הפוקדור’ יפגע כמה שיותר במרכז העיגול. ככל שהזריקה תהיה טובה כך תקבלו יותר נקודות ניסיון.
 4. ככל שתעלו שלבים עם הדמות שלכם תקבלו פריטים שיקלו עליכם את התפיסה כמו Razz Berries או פוקדורים חזקים יותר.
 5. אתם יכולים לתת זריקה מסובבת על ידי ״שיקשוק״ הכדור לפני הזריקה. זריקה מסובבת מוצלחת תזכה אתכם ב-10 נקודות ניסיון נוספות.
 6. אם אתם רוצים לחסוך בבטרייה תכבו את אופציית ה-AR בצד ימין למעלה.
מעל הפוקימון אתם יכולים לראות את השם וה-CP שלו
מעל הפוקימון אתם יכולים לראות את השם וה-CP שלו

 

תזכרו- עיגול קטן ולכוון למרכז
תזכרו- עיגול קטן ולכוון למרכז

מה זה פוקסטופ (Pokèstop)

פוקסטופ היא נקודת ציון שניתן למצוא ברחבי העולם, בדרך כלל היא מציינת מקום בעל ערך היסטורי, אמנותי וכדומה. מעבר להעשרת הידע על הסביבה שלכם הפוקסטופ מביאה לכם גם מלא פריטים שימושיים כמו: פוקדורים, תרופות לפוקימון הפצוע שלכם, ביצי פוקימון ועוד.

 • כדי להשיג את הפריטים מהפוקסטופ פשוט תחליקו את האצבע לרוחב המסך כך שהתמונה תסתובב.
 • כל פוקסטופ שתעברו בו ייתן לכם 50 נקודות ניסיון שיעזרו לכם להתקדם לשלבים גבוהים יותר.
 • ככל שאזור הוא יותר מרכזי ועם יותר אנשים, כך הצפיפות של התחנות תהיה גבוהה יותר, לדוגמא יש לכם יותר סיכוי למצוא תחנות במרכז תל אביב מאשר בכבישים בדרום הארץ.
 • אם יש לכם חצי שעה פנויה ואתם במקרה ליד פוקסטופ, תשלפו Lure Module, בהנחה שיש לכם ותצמידו אותו לתחנה. הפריט הזה ימשוך מלא פוקימונים לפוקסטופ הזה, כולל כאלה נדירים שלא תפגשו סתם ככה.
האמת שבהתחלה קצת הסתבכנו להבין מה עושים
האמת שבהתחלה קצת הסתבכנו להבין מה עושים

 

הפריטים שאתם מקבלים יצוצו על המסך
הפריטים שאתם מקבלים יצוצו על המסך

איך מחזקים ומפתחים את הפוקימונים שלכם

אם יצא לשחק בתור ילדים את משחק הגיים-בוי וחשבתם שכאן הפוקימון מתחזק תוך כדי קרבות אז טעיתם. המנגנון בפוקימון גו שונה ממה שאולי יצא לכם להכיר. הפרמטר הכי חשוב בפוקימון שלכם זה ה-CP או יותר נכון העוצמה שלו, ככל שהיא יותר גבוה ככה הוא יהיה יותר חזק ויעיל יותר בקרבות.

איך מחזקים– נעשה על ידי השקעת Stardust ו-Candy ספציפי של אותו פוקימון. ככל שהוא חזק יותר כך תצטרכו להשקיע יותר משני אלה.

איך מפתחים– ניתן רק אם יש לכם מספיק Candy של אותו פוקימון שאתם רוצים לפתח. לדוגמא, אם תרצו לפתח רטטה לרטיקייט תצטרכו לתפוס כמה פעמים רטטה כדי שיהיה לכם מספיק סוכריות.

איך משיגים Stardust– כל פעם שתתפסו פוקימון, לא משנה איזה תקבלו 100 Stardus. בנוסף אתם יכולים לקבל 500 SD על כל מכון שאתם נמצאים בו, פעם אחת ב-20 שעות.

איך משיגים Candies– לכל פוקימון יש ״סוכרייה״ משלו. על כל פוקימון שאתם תופסים תקבלו 3 סוכריות ואם תשלחו (Transfer) פוקימון שאתם לא צריכים תקבלו עוד אחת. הכי הרבה סוכריות תקבלו מפוקימון שתצליחו להוציא מביצים.

כדי לחזק- "Power UP", כדי לפתח- "Evolve"
כדי לחזק- “Power UP”, כדי לפתח- “Evolve”

ביצי מזל (Lucky eggs)

במשחק ניתן להשיג ביצי פוקימונים אשר יביאו אליכם פוקימונים נדירים שלא ניתן למצוא בקלות, חזקים יותר ממה שבדרך כלל אתם מוצאים ויביאו לכם יותר סוכריות.

 • בדומה למשחק גיים-בוי הביצה תבקע לאחר שהלכת מרחק מסויים ויש 3 סוגים של ביצים: 2 קילומטר, 5 קילומטר ו-10 קילומטר. בכל סוג ביצה יש סוגי פוקימונים אחרים שיכולים לבקוע לכם.
 • כדי שביצה תבקע צריך להכניס אותה לאינקובטור (Egg Incubator). יש לכם אינקובטור אחד שאתם מקבלים ויש לו אינסוף שימושים. לעומת זאת, כאלו שאתם קונים או מקבלים ככל שאתם עולים שלבים ניתן להשתמש רק 3 פעמים.
 • שימו לב שאם תסעו באופניים או רכב זה לא ייחשב לכם כאילו הלכתם את זה. האפליקציה יודעת להבדיל אם אתם הולכים או לא לפי המהירות שלכם, לכן אם אתם מתעצלים ללכת תדאגו לעשות את זה במהירות של הליכה.
תשתדלו לשים את הביצים של ה-2 ק״מ באינקובטור האינסופי
תשתדלו לשים את הביצים של ה-2 ק״מ באינקובטור האינסופי

איך מנהלים קרבות ומה זה מכונים

בינתיים בפוקימון גו אין אפשרות לערוך קרבות עם חברים שלכם, אלא רק במכונים שמפוזרים ברחבי העולם, בדומה לפוקסטופ. האופן היחידי להיכנס לקרב זה ללכת למכון ולהתחרות נגד אנשים אחרים שמנסים להילחם על שליטה על המכון.

 • ניתן להתחיל להתחרות במכונים החל משלב 5, בו תצטרכו להצטרף לאחת משלושת הקבוצות: אדום, כחול או צהוב. שימו לב שאין שום משמעות או השפעה לאיזו קבוצה בחרתם מלבד הצבע.
 • כל מכון נמצא תמיד בשליטה של אחת מהקבוצות, כאשר הרמה של המכון נקבעת על פי כמה נקודות Prestige יש לו. ככל שיש לו יותר ככה הוא ברמה יותר גבוהה וגם ניתן לשים שם יותר פוקימונים. למשל, מכון ברמה 4 יכול להכיל 4 פוקימונים של מאמנים מאותה קבוצה.
 • כאשר מכון מאבד את כל נקודות ה-Perstige שלו הוא מודח מהשליטה וקבוצה אחרת תופסת אותו.
 • מנהיג המכון (Gym Leader) נקבע על ידי מי שיש לו את הפוקימון הכי חזק (CP הכי גבוה), אז אם יש מקום במכון ויש לכם פוקימון חזק יותר מכל אלו ששם, אתם תהפכו למנהיג המכון.
כאן הפוקימון הכי חזק הוא פינסיר
כאן הפוקימון הכי חזק הוא פינסיר
 • אם המכון בשליטה של הקבוצה שלכם, אפשרות אחת היא לאמן (Train) את הפוקימונים שנמצאים שם בקרב וכך להעלות את הרמה ונק׳ ה-Prestige של המכון. אפשרות שניה היא, במידה ויש מקום במכון להוסיף את הפוקימון שלכם לצוות המכון כדי שיגן עליו נגד מתחרים.
בגלל שזה מכון יריב אפשר רק להילחם בו
בגלל שזה מכון יריב אפשר רק להילחם בו
 • אם תציצו במסך של אחד הפוקימונים שלכם תראו שיש לו שני מהלכים שהוא יכול לבצע בסיסית ומיוחדת. ההתקפה הבסיסית נעשית על ידי לחיצות מהירות וקצרות על היריב, תוך כדי הקרב תתמלא לכם המתקפה המיוחדת באנרגיה וברגע שהיא מוכנה תוכלו להשתמש בה נגד היריב על ידי לחיצה ארוכה על המסך.
 • ניתן גם להתחמק מהיריב (Dodge) אם בזמן שהוא תוקף אתכם תחליקו את האצבע לאחד הצדדים ואז הפוקימון שלכם יזוז אתכם והמכה לא תפגע בו.
 • כדי להשתתף בקרבות אתם צריכים שהפוקימון שלכם יהיה עם חיים (HP) מלאים, אז אם אתם לא מוצאים אותו תנו לו Potion ותכניסו אותו לקרב.
בסוף ניצחנו :)
בסוף ניצחנו 🙂

עכשיו אחרי שעברתם על המדריך שלנו לפוקימון גו, אתם יודעים את כל הדברים הבסיסיים שאתם צריכים כדי לצאת החוצה ולצוד את 150 הפוקימונים שיש. אל תשכחו להישאר מעודכנים על ידי הניוזלטר השבועי שלנו ולא לפספס שום דבר שקורה בעולם מציאות המדומה, רבודה או פוקימון גו.

 


תגובות

תגובות

יכול לעניין אותך

חוגגים את יום הוויסקי העולמי ב-VR

יום הוויסקי הסקוטי העולמי יתקיים ביום שישי הקרוב, ה-27 ליולי. לציון מאורע חשוב זה, המותג …