Home / Oculus Rift / מדריך למשתמש: Oculus Rift

מדריך למשתמש: Oculus Rift


הפעם הראשונה ששמענו עליו היה כאשר היזמים של הפרוייקט ניסו לגייס כסף דרך קיקסטארטר, מאז כבר פייסבוק קנו אותם והנה ברגע זה יושב לנו בשולחן המערכת של VRIL ה-Oculus Rift שהזמנו בהזמנה מוקדמת לפני חצי שנה בערך. הרבה מההצלחה של משקפי המציאות המדומה בשנים האחרונות הוא בזכות הבאז ש-Oculus יצרו עם אותו מיזם קיקסטארטר. מאז אותו יום התחילו חברות גדולות שונות להיכנס אל תוך מרוץ שאת תוצאותיו אנו רואים עכשיו והוא עוד ימשך שנים קדימה. לכן, בגלל כל אלו אין ספק שהסקירה הראשונה של משקפי VR צריכה להיות של ה-Oculus Rift.

האריזה ותכולתה

אנחנו חייבים להוריד את הכובע בפני Oculus על החוויה שהם יצרו למשתמש כאשר הוא פותח לראשונה את האריזה ומוציא ממנה את המשקפיים. נראה כי הושקעה המון מחשבה מאחוריי זה וזה משתלם להם בגדול. אחרי חודשים של ציפייה מאז ההזמנה, הפתיחה אכן מספקת חוויה מרגשת ומתאימה למעמד של קבלת משקפי VR בפעם הראשונה. לאחר שמורידים את הכיסוי מתגלה מעין מזוודה ובתוכה מסודרים באופן מופתי המשקפיים והאביזרים הנלווים. האביזרים שבאים עם קניית המשקפיים הם:

 • משקפי Oculus Rift הכוללים אוזניות מובנות
 • חיישן תנועה שיושב על סטנד
 • שלט ל-Oculus
 • שלט Xbox והתושבת האלחוטית שלו

img_3154-min

התקנה

דבר ראשון, האתגר המרכזי היה להצליח לחבר את המשקפיים למחשב (פרטים עליו בהמשך) שכבר מחובר לשני מסכים. המשקפיים דורשים שני חיבורים: HDMI ו-USB. מכיוון שלמחשב המיועד יש שני מסכים מחוברים, שאחד מהם הוא מסך טלוויזיה הייתה לנו קצת בעיה. היינו צריכים ללכת ולקנות שני מתאמים שונים כדי לפנות ל-Oculus מקום. מעבר לכך, הסנסור שיושב על השולחן מולכם דורש חיבור USB וגם השלט Xbox צריך חיבור USB לתושבת האלחוטית שלו.

דבר שני, לאחר שסיימנו את כל החיבורים נותר לנו להתקין את התוכנה שניתן למצוא ב-https://www3.oculus.com/en-us/setup. ההתקנה הייתה פשוטה למדי, מערכת ההתקנה עוברת אתכם אביזר אחד כל פעם ומראה לכם כיצד יש להתקין אותו ומראה לכם שהוא עובד כראוי. ההתקנה לקחה בערך 15 דקות ולאחריה כבר הפעלנו את חנות ה-Oculus.

איזה מחשב צריך

אם יש חסרון אחד משמעותי למשקפיים כמו ה-Oculus וה-HTC זאת העובדה שצריך מחשב חזק מאוד כדי להפעיל אותו בצורה חלקה. כדי שהמשקפיים יעבדו טוב הזמנו מחשב חדש ע״פ הזמנה אישית כך שיהיו בו את כל הדברים שאנחנו צריכים. אנחנו יכולים להגיד באופן חד משמעי שהמפרט של המחשב שקנינו עובד מעולה עם המשקפיים ושזה מספיק ואין צורך במחשב חזק יותר. המפרט של המחשב:

 • מעבד- Quad Core i7 6700 3.4Ghz
 • זכרון- 16G Kingston DDR4 2133Mhz CL15
 • דיסק קשיח- SSD Samsung 850 EVO 250GB SATA III
 • דיסק קשיח שני- Seagate 1T 3.5” Sata3 Barracuda 7200RPM
 • ספק- Seasonic X-Series 560W Gold
 • קירור- Arctic Alpine 11 Rev.2
 • כרטיס מסך- NVIDIA GeForce GTX 1060

לפני שהתחלנו להיכנס לעומק בבחירת המחשב ציפינו לכך שמחשב שיפעיל את ה-Oculus יעלה לנו לפחות 7,000 ש״ח, אבל לאחר מחקר מקיף הרכבנו את המחשב הנ״ל בעלות כוללת של 5,300 ש״ח. כמובן שזהו לא מחיר זול, אך בגלל ש-VR היא טכנולוגיה יחסית חדשה, החומרה שנדרשת להפעיל אותה צריכה להיות מתקדמת ויקרה כתוצאה מכך. החלק החשוב ביותר שבוחרים מחשב הוא הכרטיס מסך, מהמחקר שלנו עלה שהסדרה של שלושת כרטיסי המסך GeForce GTX 1060/1070/1080 הינם הממולצים ביותר לעבוד עם משקפי מציאות מדומה. העלות של הכרטיס שאנחנו הזמנו היא 300$, ומבחינת ביצועים ביחס למחיר הכרטיס הזה נחשב הכי טוב בתחום.

img_3156-min

חנות ה-Oculus

בדומה לאייפון ואנדרואיד, ל-Rift יש חנות משחקים ואפליקציות ייעודית, רק דרכה ניתן להוריד תכנים ולהפעילם. לחנות יש 2 גרסאות: אחת שנמצאת על המחשב שלכם וגרסה שנייה כאשר אתם עם המשקפיים עליכם. הגרסה של הדסקטופ נוחה ופשוטה מאוד, אין יותר מדי אפשרויות ומקומות ללכת אליהם לאיבוד. יש את ה-Store, שם אתם קונים ומורידים אפליקציות וב-Library אתם מפעילים את כל מה שהורדתם. הגרסה של המשקפיים, שהיא אותה פלטפורמה כמו ה-Samsung Gear VR, מכילה כבר יותר אפשרויות אבל בסופו של דבר דומה למדי לגרסה של המחשב. המלצה שלנו היא להוריד ולהתנהל עם גרסת הדסקטופ בכל עניין ההורדות, התקנות והפעלות ורק בסוף לשים את המשקפיים ולשחק, הרי לזה הם נועדו.

oculus-store

כעת, אתם יודעים את כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להתקין ולהשתמש ב-Oculus Rift. תצפו לסקירה מקיפה בימים הקרובים של המשקפיים ובהמשך לסקירות רבות של משחקים ואפליקציות ל-Rift כך שתדעו בדיוק מה כדי לכם לרכוש ומה לא. אם אתם רוצים להישאר מעודכנים אל תשכחו להירשם לניוזלטר השבועי שלנו ולעקוב אחרינו בפייסבוק.


תגובות

תגובות

יכול לעניין אותך

הצהרת הכוונות של Apple

סטרלינג קריספין, המתכנת ומעצב חווית משתמש שעומד מאחורי Cyber Paint, התמנה לתפקיד ״חוקר אב-טיפוס״ במחלקת …