Home / חדשות / כתבת אורח: להיות בדירה לפני שהונחה הלבנה הראשונה

כתבת אורח: להיות בדירה לפני שהונחה הלבנה הראשונה


חברה ישראלית בשם DOMIVR, יוצרת דרך חדשה עבור רוכשי דירות פוטנציאלים לערוך סיור מדומה על גג מגדל דירות ולצפות ממעוף הציפור, על הסביבה בה יוקם הפרויקט העתידי.

ארבעה יזמים צעירים, שהגיעו כל אחד מתחום מקצועי שונה, ייסדו חברה עם חזון ורצון ליצור שינוי בתחום הנדל”ן ובתחומים נוספים, כאשר טכנולוגיית המציאות המדומה שנכנסת לתנופה, היא חלק בלתי נפרד ממוצריה.

דיוויד דסה, אחד ממייסדי החברה וסמנכ”ל קרייאטיב:

“התחום של מציאות מדומה נהיה כל כך נגיש ופשוט היום, כל מה שצריך זה לשבת על כורסא נוחה, להצטייד במשקפיים ייעודיות של סמסונג או של גוגל ולהוריד את האפליקציה למכשיר הטלפון האישי שלכם. הטכנולוגיה החדישה מספקת חוויה אימרסיבית רב חושית, שמאפשרת לנו לנוע עם הראש לכל כיוון, להתרשם ולחקור את הנכס שעוד לא נבנה, בדיוק כפי שהיינו עושים במציאות אם היינו בדירה אמיתית”.

domivr-min

הטכנולוגיה החדישה מאפשרת לסייר בחלל ולהניע את הראש לכל הכיוונים, בדיוק כפי שהיינו בוחנים דירה במציאות. דיוויד אומר שאסור לטעות ולחשוב שמדובר בהדמיה תלת מימדית רגילה. אותה הדמיית 360 מעלות אותה אנו מכירים מהשנים האחרונות מאתרי אדריכלות ועיצוב פנים. “אנחנו מדברים על חוויה אחרת לגמרי, חיה ואמיתית יותר. ברגע שאתה מרכיב את המשקפיים, מיד אתה נכנס למציאות מדומה שבה אתה צופה בהדמיה פוטוריאליסטית הכוללת חומר וטקסטורה, שכמעט גורם לך להושיט יד קדימה ולגעת”

באפליקציות של DOMIVR התאורה משתנה ממצב יום למצב שקיעה לבחירת המתבונן, להדמיית מצב ריאליסטי ככל האפשר. רחפן שהועלה לנקודה הגבוהה ביותר בנכס העתיד להיבנות, מספק תמונה פנורמית 4K ב-360 מעלות של הנוף המקורי המשתקף מחלונות וממרפסת הדירה.

מספר טכנולוגיות, שהתפתחו בשנים האחרונות, איפשרו לארבעת היזמים לפתח את האפליקציה ולהפוך את הכלי הטכנולוגי הזה לא רק לגימיק מגניב, אלא גם לכלי שיווקי ואינטרקטיבי. האפליקציות משווקות ליזמים גדולים באוסטרליה ובאירופה. וכעת, גם בישראל.

משה מורן, מייסד וסמנכ”ל טכנולוגיות בחברת DOMIVR מספר שחזון החברה הינו לקצר את המרחק בין רוכשי הדירות לבין היזמים והקבלנים. “במקום להגיע לנציג מכירות, להסתכל על שרטוטים ועלונים מסורבלים, ראינו לנכון שאפשר לקחת את זה כמה צעדים קדימה. באמצעות המערכות חכמות שאנחנו מפתחים, גם הצד המשווק וגם קהלי היעד יוכלו להתקדם לעולם מרהיב שבו הכל פשוט יותר ונוח יותר.”

פרויקט הדגל הראשון נעשה בסידני אוסטרליה, כשיזמי נדל”ן מקומיים החליטו להקים מגדל יוקרתי בלב העיר בשם EDGE 28 והם פנו לחברת STARTVR, שמתמחה בגיימינג ויצירת תכנים דיגיטלים במציאות מדומה. השילוב עם חברת הנדל”ן LAING SIMONS יצר משהו חדש, עם טכנולוגיית CGI ברמות הגבוהות ורינדור באיכות מקסימלית.

“במיני סייט של הפרויקט, הצגנו אפשרות להורדת האפליקציה ואף שלחנו ללקוחות פוטנציאלים משקפי גוגל קארדבורד ממותגות כדי שיוכלו להתרשם מבלי לצאת מבית. היו גם לקוחות שהגיעו למשרד המכירות והצענו להם סיור מודרך באמצעות שידור האפליקציה למשקפיי GEAR VR וגם למסכים חכמים גדולים. התגובות היו מדהימות.” מספר אושר לביא, מייסד ומנהל הפרוייקטים.

עידן טייטלבום, מייסד ומנהל פיתוח עסקי מוסיף  “תהליך רכישת דירה כרוך בהשקעה כספית ורגשית גדולה. היות ורובנו לא אדריכלים או מהנדסים, האפשרות לראות את הנכס עוד לפני שהונחה הלבנה הראשונה בבניין, זה הדבר הכי קרוב למציאות. יש לא מעט דברים שלא ניתן לחוש משרטוטי תכנון ובנייה; כמו המרחב בדירה, גובה התקרה, כיווני אור ושמש. זו בדיוק הבשורה שמביאה חברת DOMIVR.”

החברה תציג את חוויית המציאות המדומה בכנס הנדל”ן השנתי שיתקיים באילת בחודש דצמבר 2016 לאלפי יזמים ומשקיעים שיקחו חלק בכנס.  לחברה עוד ממשקים חדשים בדרך וVR הולך להיות חלק בלתי נפרד מהם.

כתבה זו נכתבה במקור על ידי שני עזרא

 


תגובות

תגובות

יכול לעניין אותך

הצהרת הכוונות של Apple

סטרלינג קריספין, המתכנת ומעצב חווית משתמש שעומד מאחורי Cyber Paint, התמנה לתפקיד ״חוקר אב-טיפוס״ במחלקת …